A duplafelfújt fóliarendszer nem összekeverendő a belső vázzal rendelkező fátyolfóliás növényházakkal. A növényházak akár már 1”-os vázszerkezettől fejleszthetők felfújt rendszerre , így mindenki ki tudja használni a technológia jótékony hatásait.
A duplafelfújt falú fólia a levegő szigetelő hatásának köszönhetően átlagosan 7-8 °C-os Δt-vel (hőmérsékletkülönbséggel) többre képes, mint az egyrétegű borítások, ezért meglehetősen kedvelt a kertészek körében (tartósan borús vagy nagyon szeles időben ez a hőkülönbség nehezebben tartható). További előnye, hogy a légpárna javítja a növényház statikai tulajdonságait és csillapítja a széllökéseket.
Régebben ezeket a házakat két vázszerkezettel építették, ma viszont erre már nincs szükség, a rögzítősínekkel jól kezelhető a két réteg fólia. Ami azonban elengedhetetlen hozzá, az a felfújó ventilátor és becsatlakozó gégecsövek (nagyobb házak esetén PVC-gerinc), valamint a ventilátorokhoz ki-be kapcsoló automatika, amely nem állandó időközönként, hanem a megadott nyomásváltozásra kapcsol.
Újabban sokan visszatértek az egyrétegű fóliához abból kiindulva, hogy a két rétegnek hatványozott az árnyékolása (nem összeadódik, hanem szorzódik). Szimpla fóliával ez a hátrány kétségtelenül mérsékelhető, azonban számolni kell azzal, hogy az egyetlen réteget sokkal nehezebb kifeszítenia vázon, mint a felfújt változatot, ez pedig az anyag idő előtti öregedéséhez vezet. Továbbá energiaernyő nélkül nehéz benne gazdaságosan fűteni. Egyéni elvárásaink ismeretében mérlegeljük, hogy melyik megoldást választjuk!